Szekszárdon nyitja meg következő üzemét az Első Paksi Foglalkoztató Kft. A 70 csökkent munkaképességű dolgozót foglalkoztató társaság március elején költözött új paksi központjába. Az 1300 négyzetméteres gyártócsarnokot az egykori konzervgyár területén a rehabilitációs munkahelyek létrehozását szolgáló 50 millió forintos központi támogatás segítségével alakították ki. Liszicza István ügyvezető igazgató elmondta: az új telephely nemcsak a cég anyagmozgatási és raktározási gondjait oldja meg. A társaság korábban kábelkonfekcionálással, varrodai és nyomdaipari tevékenységgel foglalkozott bérmunkában, a jövőben azonban növelni kívánják a saját termékek arányát, ezért nyomdát és könyvkötő üzemet hoznak létre, Szekszárdon pedig egy új varrodát alakítanak ki. A fejlesztésekkel párhuzamosan újabb 50 fős létszámbővítést terveznek, s rövidesen a térség más településein újabb üzemeket nyitnak.
(NAPI)
