BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Épülhet új erőmű Szekszárdon

2002. április 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szekszárdi önkormányzat legutóbbi ülésén egyhangúlag úgy döntött, hogy támogatja az új gázmotoros erőművi blokk megépítését. A helyhatóság azt követően járult hozzá a mintegy egymilliárd forintos beruházás megvalósításához, hogy a Legfelsőbb Bíróság a közelmúltban úgy foglalt állást: a helyi távfűtő rendszer nem része az önkormányzati törzsvagyonnak, ezért annak értékesítésére nem kellett közbeszerzési eljárást kiírni. Ezzel együtt új eljárás lefolytatására kötelezte a Tolna Megyei Bíróságot (NAPI Gazdaság, 2002. március 22., 1-5. oldal). A döntés azért is fontos volt, mert a két érintett társaságon kívül a beruházást finanszírozó bank is ragaszkodik ahhoz, hogy az önkormányzat vállaljon garanciát az erőműben termelt energia megvásárlására.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet