Csepi Lajos végleg távozott az Index.hu Rt. vezérigazgatói székéből - erősítette meg lapunk információját Braun Róbert igazgatósági tag. Az üzletember tavaly június óta töltötte be ezt a posztot. Az InterCom Rt.-től már augusztusban kapott ajánlatot, de akkor még nem szegődött el a filmforgalmazóhoz, mondván, addig marad az Indexnél, amíg oda új befektető nem érkezik. Az ügylet egyelőre nem zárult le, bár a Vivendi-Webigen párost számos sajtóhír befutójelöltként emlegeti. Csepi február közepén mégis elfogadta az InterCom vezérigazgatói posztját, leszögezve, hogy a cég értékesítésének befejezéséig marad az Index.hu élén. Abbéli reményének azonban szintén hangot adott, hogy ez „rövid időn belül” bekövetkezik (NAPI Gazdaság, 2002. február 15., 6. oldal). A végleges távozás indokaként Braun annyit mondott, hogy az értékesítési folyamat előkészítésében Csepi részt vett, majd az átmeneti időszakot követően - néhány hete - a tranzakció zárását is lebonyolító igazgatóság vette át a vezérigazgatói teendőket.
M. I.
