BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Halimbán nyit bányát a Bakonyi Bauxitbánya Kft.

2002. április 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Halimba II. néven nyit új bányát a Bakonyi Bauxitbánya Kft. - tudta meg a NAPI Gazdaság. A mintegy 2 millió tonnányi ércvagyonú bányaterület kialakítása már elkezdődött - nyilatkozta lapunknak Fazekas János. A társaság vezérigazgatója elmondta, hogy tavaly 1 millió tonna bauxitot termeltek ki. A 760 dolgozót foglalkoztató cég az elmúlt évet 6,5 milliárd forint nettó árbevétel mellett 21 millió forint mérleg szerinti eredménnyel zárta. Az új mélyművelésű bánya megnyitására főleg a kimerülő Halimba III-as mező pótlása miatt van szükség. (E területről az elmúlt harminc évben több mint 20 millió tonna bauxitot termeltek ki.) Vizsgálják új külfejtések megnyitásának lehetőségét is. Erre - úgy tűnik - a már meglévő bányaterületek közelében, Bakonyoszlop, Óbarok és Németbánya térségében van lehetőség. Egyes bányaterületeken a bauxit minősége nem a legjobb, s a lakossági ellenállás miatt sem tudnak mindig a legalkalmasabb területeken bányákat nyitni, ezért valószínűleg kisebb mennyiségű alapanyag behozatalára szorul az ország - véli Fazekas. A cég az idén 600 millió forintot költ környezeti rehabilitációra, míg beruházásokra és fejlesztésre félmilliárd forint juthat.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet