A Székesfehérvári Gépészeti Főnökség külső egségeként működik tovább a hasonló feladatokat ellátó, eddig önálló nagykanizsai szervezet - tudta meg a NAPI Gazdaság. A zalai városban megszüntetik a mozdonyok úgynevezett magasabb szintű karbantartását, s azt Dombóvárra helyezik át. Ugyancsak költségcsökkentési okok miatt Dombóvárhoz csatolják a gyékényesi és a murakeresztúri járműjavítót is. Mindez várhatóan jelentős létszámleépítéssel is együttjár majd. Tüttő István, Nagykanizsa polgármestere közölte, az átszervezésről és a leépítésekről tárgyalásokat kezdenek a vasúttársasággal. Az önkormányzat azt szeretné elérni, hogy a jelentős foglalkoztatási gondokkal küzdő térségben a lehetó legkevesebb munkahely szűnjön meg.
K. Zs.
