A Népszavát jegyző NSZ 1999 Rt. és a lap menedzsmentjének néhány egykori tagja - H. Bíró László egykori főszerkesztő, két „társa” és Horváth István jelenlegi főszerkesztő-helyettes - megállapodott abban, hogy körülbelül 90 millió forint elismert lejárt követelésük egytizedének kifizetése fejében 45 napig visszavonják a cég ellen indított öt felszámolási kérelmet. A követelésből körülbelül 30 milliót egy H. Bíró cége által tavaly januárban nyújtott kölcsön, 20 milliót egy szerződés nem teljesítéséből fakadó követelés, 40 milliót pedig elmaradt járandóságok képviselnek. Úgy tudjuk, a kiadó tulajdonosoktól nemrég kapott pénze 45 nap múlva el is fogy: a vállalat egyebek mellett abban reménykedik, hogy ha a szocialisták nyernek a választásokon, a politikai napilap irányultságára való tekintettel esetleg segítő kezet nyújtanak neki. Ezt leszámítva a felszámolás elkerüléséhez csak újabb tulajdonosi tőkejuttatás vagy a kiadó értékesítése jöhet szóba. Horváth lapunknak úgy nyilatkozott, nem tartozik H. Bíró „csoportjába”, máig a lapnál dolgozik, a kiadóval külön megállapodást kötött, amelynek részleteibe nem kívánt betekintést engedni. H. Bírót és Fisch Gábor Lászlót, az rt. vezérigazgatóját tegnap nem tudtuk elérni.
M. I.
