BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővítik és kipofozzák a Duna Plazát

2002. március 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egyre erősödő fővárosi konkurenciaharc miatt a Duna Plaza bevásárlóközpont fejlesztése mellett döntött az épület régi-új tulajdonosa, a Plaza Centers (Europe) BV - jelentette be tegnapi sajtótájékoztatóján Sammy S. Smucha, a társaság elnöke. (Az 1996-ban épült Duna Plazát 1997-ben adta el az Ofer Brothersnek a Control Centers, a Plaza Centers tulajdonosa, s az idén januárban került vissza a csoport tulajdonába.) A beruházás két részből áll majd. A tervek szerint még az idén végeznek a létesítmény kozmetikázásával, a 7,5 millió euróba kerülő felújítás eredményeként az épület kívül-belül megszépül. Ennél jelentősebb munkának ígérkezik a Duna Plaza bővítése. Az előreláthatólag 2003-ig tartó, 25 millió euró értékű ingatlanfejlesztés keretében egy 15 ezer négyzetméter kereskedelmi területű épületrésszel bővül a komplexum, a jelenlegi parkolóház helyén. Ez utóbbi kiváltására a bevásárlóközpont és a Duna között két parkolóház épül, amelyekben összesen 1500 autó elhelyezésére lesz lehetőség. A csaknem nyolcmilliárd forint értékű beruházás eredményeként a Duna Plaza kereskedelmi területe 50 ezer négyzetméterre nő, s így újra ez lesz Magyarország legnagyobb bevásárlóközpontja.
H. B.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet