BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljesen a Demagé lett a pécsi Dematic-Pylon

A német Demag Mobile Cranes GmbH nemrég felvásárolta a Dematic-Pylon Gépgyártó Kft.-t. A pécsi cég, amely tavaly teljes termékváltást hajtott végre és a recesszió miatt létszámleépítésre kényszerült, névváltoztatásra és további 100 milliós beruházás megvalósítására készül.

2002. március 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mobildarukat gyártó és forgalmazó német Demag Mobile Cranes GmbH teljes egészében felvásárolta a tavaly 930 millió forint nettó árbevételt elért pécsi Dematic-Pylon Gépgyártó Kft.-t - erősítette meg lapunk információját Göndöcs István. A jelenleg 130 dolgozót foglalkoztató, 49 millió forint jegyzett tőkéjű cég ügyvezető igazgatója elmondta, hogy hamarosan ismét nevet változtatnak, a társaságot Demag Mobile Cranes Kft.-nek hívják majd.
A társaság jogelődje 1995-ben az ÉP-GÉP egykori telephelyén jött létre s döntően a felszámolt cég gépeivel és eszközeivel kezdte meg a termelést. A Teka-Pannon Kft. korábban 70 százalékig a Mannesmann Dematic AG, 30 százalékban pedig a zalaegerszegi Pylon-94 Gép- és Acélszerkezetgyártó Kft. tulajdonában volt. A Demag előbb - az üzletág értékesítésekor - a Mannesmann tulajdonrészét vette meg, tavaly év végén pedig a Pylon üzletrészeire is ajánlatot tett. (A felek az üzletrész árát nem kívánták nyilvánosságra hozni, ám lapunk információja szerint a Demag a recessziót kihasználva előnyös pénzügyi feltételekkel jutott a cég 99, néhány héttel később pedig 100 százalékához.)
Göndöcs közölte: a termékszerkezet-váltás - amelyhez jelentős létszámbővítés is kapcsolódott - már 2000 végén elkezdődött. Tavaly - 70 százalékban az anyacég megrendelésére - már csak úgynevezett mobildarukhoz gyártottak különböző hegesztett acélszerkezeteket és részegységeket. A termékváltással párhuzamosan árbevételük 400 millióról több mint 900 millióra nőtt, jóllehet a recesszió miatt rendkívül nehéz évet zártak. 2001 második felében több mint 30 fővel csökkentették a létszámot. Eközben hozzáfogtak a meglehetősen elavult telephely rehabilitációjához. Tavaly különböző beruházások megvalósítására 80 millió forintot költöttek. Az idén a program tovább folytatódik, s várhatóan az üzemcsarnok bővítésére is sor kerül. Különböző beruházások megvalósítására, valamint technológiai korszerűsítésre 2002-ben 100 millió forintot szánnak.
Az ügyvezető szerint az idei évre eredetileg tervezett, 1,1 milliárd forintot meghaladó árbevételi terv a rendelésállomány csökkenése miatt aligha teljesíthető. Ezt az elmúlt hetek is igazolják. Érzékelhető fellendülés csak jövőre várható. Épp ezért a termékeinek csupán 10 százalékát a hazai piacon értékesítő társaság az idén a tavalyihoz hasonló, 900 millió forint körüli nettó árbevétellel számol.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet