BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellebbez a Sziget-Víz, pert indít az önkormányzat

A Baranya Megyei Bíróság döntése értelmében a helyi önkormányzat korábban jogszerűen bontott szerződést a Sziget-Víz Kft.-vel - tudta meg a NAPI Gazdaság. A vita ennek ellenére tovább tart, hiszen a szolgáltató cég fellebbez, a helyhatóság pedig kártérítési pert helyezett kilátásba.

2002. március 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jogszerűen bontott szerződést a Sziget-Víz Kft.-vel a helyi önkormányzat. Így döntött a Baranya Megyei Bíróság, ám ezzel aligha kerül pont az évek óta húzódó ügy végére. A helyhatóság még tavaly azért mondta fel a Sziget-Víz Kft.-vel kötött szolgáltatási szerződést, mert a hálózatot főként az alacsonyabb vízdíjak reményében már az idén januártól saját cégével kívánta működtetni. A Sziget-Víz Kft. a szerződésbontást indokolatlannak és jogellenesnek tartotta s tartja ma is, ezért fellebbez az ítélet ellen. Az önkormányzat viszont úgy döntött, hogy kártérítési pert indít az egyre több gondot okozó cég ellen.
A felek között már korábban éles vita volt arról, hogy melyikük felelős a városi hálózat karbantartásának elmulasztásáért, ami az elmúlt év tavaszán vízszennyezést is okozott (NAPI Gazdaság, 2001. augusztus 28., 5. oldal).
Egy 2001 májusában tartott szakhatósági vizsgálat azt állapította meg, hogy a helyi ivóvízben az egészségügyi határértéket meghaladó mértékben rákkeltő anyagok halmozódtak fel. A vizsgálat azt is kiderítette, hogy a vízszennyezés oka a szénszűrő kelleténél ritkább cseréje. A Sziget-Víz Kft. vezetése szerint a helyhatóság többször nem hagyta jóvá a szénszűrőcserét. Az önkormányzat viszont azt állítja, hogy a vízminőség biztosítása kizárólag a szolgáltató felelőssége.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet