Jogszerűen bontott szerződést a Sziget-Víz Kft.-vel a helyi önkormányzat. Így döntött a Baranya Megyei Bíróság, ám ezzel aligha kerül pont az évek óta húzódó ügy végére. A helyhatóság még tavaly azért mondta fel a Sziget-Víz Kft.-vel kötött szolgáltatási szerződést, mert a hálózatot főként az alacsonyabb vízdíjak reményében már az idén januártól saját cégével kívánta működtetni. A Sziget-Víz Kft. a szerződésbontást indokolatlannak és jogellenesnek tartotta s tartja ma is, ezért fellebbez az ítélet ellen. Az önkormányzat viszont úgy döntött, hogy kártérítési pert indít az egyre több gondot okozó cég ellen.
A felek között már korábban éles vita volt arról, hogy melyikük felelős a városi hálózat karbantartásának elmulasztásáért, ami az elmúlt év tavaszán vízszennyezést is okozott (NAPI Gazdaság, 2001. augusztus 28., 5. oldal).
Egy 2001 májusában tartott szakhatósági vizsgálat azt állapította meg, hogy a helyi ivóvízben az egészségügyi határértéket meghaladó mértékben rákkeltő anyagok halmozódtak fel. A vizsgálat azt is kiderítette, hogy a vízszennyezés oka a szénszűrő kelleténél ritkább cseréje. A Sziget-Víz Kft. vezetése szerint a helyhatóság többször nem hagyta jóvá a szénszűrőcserét. Az önkormányzat viszont azt állítja, hogy a vízminőség biztosítása kizárólag a szolgáltató felelőssége.
K. Zs.
