BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MVM aláírta a szerződést a Mihővel

2002. március 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hamarosan megkezdődhet a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. miskolci beruházása, mivel a cég vezetése tegnap aláírta a város távhőellátásának korszerűsítéséről szóló szerződést az önkormányzat 100 százalékos tulajdonában lévő Miskolci Távhőszolgáltató (Mihő) Kft.-vel. Az MVM tavaly év végén négy pályázó közül nyerte meg a miskolci közgyűlés által kiírt pályázatot. A cég - amely most debütál a távhőpiacon - lényegében a piaci ár alatt adja majd a hőt a városnak, a jelenlegi 940 forint/gigajoule helyett 713 forintért. Az MVM a Miskolcon való jelenléttel 6 százalékot szerez a hazai távhőpiacból. A társaság idén októberig 4 milliárd forint értékben gázmotorokat telepít a város három hőközpontjába, majd 2005 októberéig 21 milliárd forintért egy 100 megawatt teljesítményű kombinált ciklusú erőművet épít fel a Mihő telephelyén. Az MVM új társaságot hoz létre a miskolci projekt megvalósítására, amelyben a Mihő 25 százalék + 1 szavazatnyi részesedéssel bír majd.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet