BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Sony Ericsson legalább a piac tizedét akarja

2002. március 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavaly októberben alakult Sony Ericsson Mobil Communications AB termékei az idén legalább 10-12 százalékos piaci részesedést szerezhetnek Magyarországon, illetve a kelet-közép-európai régióban - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Wágner Tibor, a cég régiós képviseleti irodájának vezetője, aki a rövidesen megalakuló Sony Ericsson Communications Hungary Kft. ügyvezető igazgatója lesz. Az új cég csak az üzletet bonyolítja, bevételei a svéd anyacégnél jelennek meg. A Sony Ericsson célja, hogy a régióban öt éven belül piacvezető szerepet érjen el a mobilmédiás eszközök területén.
Wágner elmondta, hogy a GSM-telefónia történetében tavaly fordult elő először, hogy az előző évhez képest kevesebb mobiltelefont sikerült értékesíteni: 2001-ben világviszonylatban 390 millió készülék fogyott el, míg 2000-ben 420 milliót értékesítettek, ám a korábbiakhoz képest nőtt azok száma, akik lecserélték a készüléküket. A szolgáltatók a nagyobb bevétel érdekében mindinkább a professzionális készülékek iránt érdeklődnek, a Sony Ericsson tegnap mutatta be egyebek között MMS készülékét, amelyhez digitális kamera csatlakoztatható. A cég új termékeinek ára 100 ezer forint körül mozog, ám a társaság olcsóbb készülékek gyártatását is tervezi. A logisztika, illetve a gyártás terén a Magyarországon működő Flextronics is szerephez jut - mondta Wágner.
Diószegi József

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet