Az Aquatim átvétele iránt érdeklődő potenciális beruházók közül immár a harmadik is Temesvárra érkezett. Joachim Richter, a mannheimi (Németország) Aguamundo igazgatója, Günther Kaiser, az osztrák Hawle kelet-európai képviselőjének, illetve Romeo Gheorghiu, az utóbbi cég romániai vezérigazgatójának társaságában látogatott el Temesvárra. A Montenegróban is kirendeltséget fenntartó német vállalkozás a berlini szakvásáron írt alá előzetes szerződést a temesvári Közművekkel. A megbeszéléseken jelen lévő Günther Kaiser magyarázata értelmében, a Hawle csupán támogatást kíván nyújtani az Aquatim privatizációjában aktív szereplőként résztvevő Aguamundonak.
Ilie Vlaicu, a Közművek vezetője leszögezte, a végleges adásvételi megállapodást csak egy olyan céggel kötik meg, amely megfelelő technológiával, valamint beruházói lehetőségekkel rendelkezik. Hangsúlyozta, a háztartási ivóvízért, illetve a csatornázási szolgáltatásokért felszámított illetékeknek alkalmazkodniuk kell a lakosság fizetőképességéhez, ezért annak a befektetőnek az ajánlatát fogadják majd el, aki nemcsak minőséget biztosít, hanem ennek fejében elfogadható árakat is.
Amint azt a Krónikában már hírül adtuk, eddig a Ruhr Wasser AG International Water Management és a Suez Lyonnaise des Eaux jelezte, megvásárolná a közműveket. Ez irányú szándékát mindkét cég az ISPA alap megszerzésétől tette függővé. Nemrégiben arról is beszámoltunk, hogy a legnyereségesebb temesvári vállalatként jegyzett Aguatim megkapta az EU-s támogatást.
Gurzó K. Enikő
(Krónika)
