BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kemencerobbanás után ismét termelnek Ózdon

2002. február 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két héttel azután, hogy máig ismeretlen körülmények között felrobbant az Ózdi Acélművek (ÓAM) Kft. elektrokemencéje - több kohászt súlyosan, illetve könnyebben megsebesítve - , ismét megkezdődött az üzemben a termelés. A robbanás 100 millió forintot meghaladó kárral járt - a pontos kárérték továbbra sem ismert, miként a termeléskiesés mértéke sem. Lőw Gábor, az ÓAM szóvivője lapunknak elmondta: a főleg az építőipar számára rúd- és dróttermékeket gyártó cég vevőinek igényeit a kényszerű szünet ellenére teljesíteni tudták, a készáruraktárban ugyanis hetekre elegendő termék van.
A német Max Aicher GmbH tulajdonában lévő ÓAM másfél évvel ezelőtt helyezte üzembe a kemencét. A berendezés eddig kiválóan működött, a robbanás okát továbbra sem lehet biztosan tudni.
Egyes feltételezések szerint a hűtéshez használt víz a folyékony acél alá került és ez okozta a detonációt. Azt a lehetőséget az ózdi szakemberek kizárják, hogy az elektrokemencés acélgyártás alapanyagául szolgáló hulladék vasba fel nem robbant gránát vagy akna került - ahogy az évekkel ezelőtt a diósgyőri kohászat hasonló kemencéjében történt.
Illésy Sándor

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet