A tulajdonos önkormányzattól a Fibernet Rt. vásárolta meg a sellyei kábelhálózatot - tudta meg a NAPI Gazdaság. Várhatóan ez a cég lesz a tulajdonosa egy másik baranyai rendszernek, a beremendinek is, miután a helyhatóság azzal kereste meg a Fibernetet, hogy tegyen ajánlatot - erősítették meg lapunk információit a polgármesteri hivatalban. A Fibernet a közelmúltban árverésen vásárolta meg a másik három baranyai település, Almamellék, Patapoklosi és Somogyapáti kábeltelevíziós hálózatát. Az érintett önkormányzatok mindegyike azért döntött az értékesítés mellett, mert saját erőből nem tudták a törvényi előírások szerint korszerűsíteni a rendszereket. A Fibernet már korábban megvette a mohácsi, a siklósi és a lánycsóki hálózatot.
(NAPI)
