BUX 139213.70 1,15 %
OTP 44750 1,75 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a Kékkúti profitja

2002. február 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hazai ásványvízfogyasztás növekedésének eredményeként a Kékkúti Ásványvíz Rt. tavaly 21 százalékkal, 4,7 milliárd forintra növelte árbevételét. A cég tegnap közzétett gyorsjelentéséből kiderül, hogy az árbevétel-növekedést csaknem kizárólag a belföldi forgalom emelkedése eredményezte. A Kékkúti számításai szerint a piaci részesedése nagyjából egy százalékkal emelkedett. A cég a tavalyi évet 615,2 millió forint adózás előtti eredménnyel zárta, ami csaknem a három és félszerese a két évvel korábbinak. A cég a profitbővülést a ráfordítások jelentős csökkenésével magyarázza. A jelentésből kiderül, hogy a cég 2000-ben sokat költött közvetítői és jogi díjakra, amelyek összefüggtek tulajdonosváltásával. A vezetés a nyereség megugrását emellett a megnövekedett árbevételnek és az anyagjellegű ráfordítások csökkenésének tulajdonítja.
A cég tavaly valamivel több mint 1,3 milliárd forintot költött beruházásokra, így 2001-ben kezdett el működni egy 1,2 milliárd forintos töltő gépsor, illetve egy műanyag palackok előállítására alkalmas fúvógép.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet