Az irodatechnikai berendezéseket forgalmazó Xerox Magyarország Kereskedelmi Kft. (XMK) tavalyi árbevétele 39 százalékkal haladta meg az előző évit; a forgalom 6,064 milliárd forint volt. Ebből 4,204 milliárd az alaptevékenységből, berendezések forgalmazásából, a többi (40 százalék) a Xerox Business Service (XBS) szolgáltatási szerződésekből származott. A cég 600 új nyomtatót - köztük 38 csúcskategóriájút - értékesített, ezenkívül papír- és kellékanyagot is forgalmazott.
Az XMK-n kívül mintegy 750 millió forint értékben más cégek is importálnak hagyományos nyomtatókat az anyacégtől. Ezzel együtt tavaly itthon összesen 6,814 milliárd forint értékben forgalmaztak Xerox-termékeket.
Hristo Manov, az XMK ügyvezető igazgatója tegnapi tájékoztatóján kifejtette, hogy társaságuk a tavalyi eladások alapján piacvezető a nagy teljesítményű digitális berendezések, valamint a közepes és nagy teljesítményű színes nyomtatók forgalmazásában. A NAPI Gazdaság kérdésére elmondta, hogy a tavalyi XMK-árbevételből 6 százalék származott a megnyert közbeszerzési pályázatokból. Idén ezt az arányt tovább növelnék, s remélik, hogy az - ismeretei szerint - összesen 1,7 millió dollárnyi közbeszerzési keretösszeg 70 százalékáért Xerox-terméket fognak rendelni.
A tájékoztatón elhangzott, hogy a megosztott eladási rendszer az idén is fennmarad, ugyanakkor tovább erősítik az XMK regionális értékesítési központjait, amelyeken keresztül növelnék az XBS-szolgáltatásokból származó - tavaly 2,4 milliárdos - bevételt. Idén a berendezések eladásából - a tavalyihoz képest - 20 százalékkal magasabb forgalommal számol az XMK, a szolgáltatásokból származó árbevételt pedig 50 százalékkal növelnék.
B. G.
