BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megkezdődött a Sinergy kazincbarcikai erőműépítése

A Sinergy Energiaszolgáltató, Beruházó és Tanácsadó Kft. tegnap hivatalosan is megkezdte kazincbarcikai erőműépítését. A mintegy 3 milliárd forint értékű projektet túlnyomórészt a Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Rt. finanszírozza.

2002. február 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német RWE-EnBW energetikai konzorcium többségi tulajdonában lévő Elmű Rt. és Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. közös leányvállalata, a Sinergy tavaly nyerte meg a Kazincbarcika önkormányzata által erőműépítésre kiírt nyílt, egyfordulós pályázatot (NAPI Gazdaság, 2001. július 16., 1-5. oldal). A társaság a borsodi városban 55 megawatt termikus és 9,6 megawatt villamos teljesítményű, földgáztüzelésű erőművet épít. Az erőmű által termelt hőt a város 100 százalékos tulajdonában lévő Kazinc Távhő Kft.-nek adják el.
A mintegy 3 milliárd forint értékű beruházás 25 százalékát a Sinergy állja, 75 százalékát pedig az MKB fedezi. A tervek szerint az erőmű ez év szeptemberétől már meleg vizet, októbertől pedig hőt termel Kazincbarcika 8200 távfűtéses lakásának. A Sinergy megnyerte a tiszaújvárosi önkormányzat hasonló pályázatát is; itt a munka márciusban indul. Ezt a projektet is az MKB finanszírozza, a pénzintézet az összesen 4,2 milliárd forint hitelt tizenöt éves futamidőre nyújtja.
Az önkormányzatokkal kötött szerződés értelmében a Sinergy húsz évig üzemelteti az erőműveket, addig övé a bevétel és a nyereség.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet