BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól fogytak a magyar Goodyear gumiabroncsai

2002. február 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár az anyacég konszolidált tavalyi adatai itthon egyelőre nem ismertek, a Goodyear Dunlop Tires Magyarország Kereskedelmi Kft. (GDTM) tavaly - az előzetes számítások szerint - 4,2 milliárd forint árbevételt ért el, mondta a NAPI Gazdaság kérdésére Árok József ügyvezető igazgató a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján.
Ez mintegy 300 milliós növekedés az előző évben elért 3,9 milliárdos forgalomhoz képest (NAPI Gazdaság, 2000. október 5., 5. oldal). Arányaiban a vártnál jobb nyereségszintet ért el a GDTM, de ennek pontos összegét nem árulta el az ügyvezető. Ez vélhetően összefüggésben van azzal, hogy a GDTM tavaly - a korábbiakhoz képest - több felső és luxuskategóriájú személyautóhoz való, drágább gumiabroncsot értékesített. Árok a piaci versenyre hivatkozva nem árulta el, hogy a múlt évben összesen hány gumiabroncsot adtak el. Ugyanakkor lapunk korábbi információjához közelítő adatnak mondta, hogy a GDTM 2001-ben - a cég által forgalmazott összesen hatféle termékekből - 480 ezer gumiabroncs eladását tervezte. Ezen belül meghatározóan a személyautókhoz való abroncsokat vásárolták.
Idén a GDTM, amely becslése szerint csaknem 21 százalékos piaci részesedést mondhat magáénak, a múlt évihez képest 10 százalékos forgalomnövekedéssel számol.
Megtudtuk még, hogy a 2000-ben egyesült (NAPI Gazdaság, 2000. február 4., 6. oldal), a gumiabroncsok mellett ipari gumitermékeket is gyártó és forgalmazó Goodyear Tires & Rubber Company e hét péntekén ismerteti meg a nyilvánossággal azt az új - addig titokban tartott elnevezésű - gumiabroncsot, amelyet a nagy, óránként legalább 240 kilométeres sebességet elérni képes személyautókhoz szánnak.
Bubrik Gáspár

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet