BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó évet zárt a Sanofi

2002. február 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Sanofi-Synthélabo SA gyógyszeripari csoport adózott nyeresége tavaly a rendkívüli tételek nélkül számítva a vártnál nagyobb mértékben, 43 százalékkal, 1,38 milliárd euróra, részvényenként 1,88 euróra emelkedett. A Reuters által megkérdezett elemzők 1,3 milliárd, a Bloomberg által megkérdezettek pedig 1,36 milliárd euró körüli nettó eredményt valószínűsítettek. Az üzemi nyereség 34 százalékkal, 2,1 milliárd euróra, míg az adózott profit a Laboratoires de Biologie Végétale Yves Rocher részvénycsomagjának eladásából származó rendkívüli bevétellel együtt 61 százalékkal, 1,585 milliárd euróra szökött fel.
A Sanofi jelenleg Európában a leggyorsabban növekvő gyógyszergyár, ami főként három sikeres terméke, a Plavix véralvadásgátló, az Ambien nyugtató és az Avapro vérnyomás-szabályozó iránti világszerte élénk keresletre vezethető vissza. Az Aventis SA után a második legnagyobb francia gyógyszergyár - Magyarországon a Chinoin tulajdonosa - a vérkezelő gyógyszerek, valamint a nyugtatók iránt erősödő kereslet következtében idén további 25 százalékos növekedésre számít. A cégvezetés az idei évre vonatkozó növekedési célkitűzéseket többek között a Pharmacia céggel aláírt vegyesvállalati együttműködésre, az amerikai piacon való lendületes terjeszkedésére, valamint az e hónapban bevezetett trombózis elleni készítmény, az Arixtra remélt népszerűségére alapozza.
A Sanofi-Synthélabo-csoporthoz tartozó Chinoin Rt. tavaly mintegy 200 millió euró (49 milliárd forint) forgalmat ért el a nem végleges adatok szerint. A Chinoin két új innovatív termékkel jelent meg tavaly júliusban a magyar piacon. Ezek egyikének hatóanyagát a Chinoin is gyártani fogja. A tervek szerint egy-másfél év múlva a Sanofi teljes termelésének egyharmadát ebből a hatóanyagból az újpesti gyár állítja elő. Ehhez mintegy 3 milliárd forintos beruházást hajtanak végre. A következő öt évben 100 millió eurót költenek beruházásra. A franciák - magyarországi gyártásuk teljessé tételének szándékával - tárgyalnak az amerikai Bristol-Myers Squibbel, amely eladná a Pharmavit Kft.-t. Ezért az újpesti alapanyaggyártáshoz közeli területet keresnek, ahol késztermékeket állíthatnának elő. Erre a Pharmavit veresegyházi telephelye látszik a legalkalmasabbnak. A telephelyválasztásról információnk szerint még nem döntöttek a vállalatcsoport vezetői (NAPI Gazdaság, 2002. február 5., 1. oldal).
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet