BUX 138964.97 0,97 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gazdasági bizottsági igen a cementjelentésre

2002. február 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A parlament gazdasági bizottsága tegnap elfogadta a cementipar lezajlott privatizációjáról, illetve az iparágban szereplő cégek tulajdonszerzéséről szóló beszámolót, amelyet az üggyel foglalkozó albizottság készített. A képviselők egyhangúlag támogatták, hogy a beszámolóba kerüljön be az MSZP-s és SZDSZ-es bizottsági tagok véleményét tartalmazó kiegészítés. Podolák György, a gazdasági bizottság szocialista alelnöke lapunknak elmondta, hogy az ellenzéki kiegészítés gyakorlatilag az albizottság által készített beszámoló ellentéte. Podolák elmondta: a jelentést továbbra is szubjektívnak tartják, már csak azért is, mert a cementipar privatizációjának 1994-1998 közötti időszakát taglalja, holott az ágazat magánosítása már korábban megkezdődött. Úgy véli, az egész cementipari vizsgálatot kiváltó ügy már megoldódott, hiszen a bezárt bélapátfalvi cementgyár helyett Bélkőbánya néven közhasznú társaság alakult, amely többmilliárdos tőkéjével a régió iparának fellendítésére hivatott.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet