Megvált az MFB a SAC Rt.-ben lévő 93 százalékos tulajdonrészétől, a vevő az alsózsolcai Csavar és Húzottárugyár. (Az rt. részvényeinek 7 százaléka a dolgozók kezében van.) A vételárat nem hozták nyilvánosságra. A NAPI Gazdaság értesülései szerint az MFB az utóbbi években több száz millió forintot költött fejlesztésekre, aminek köszönhetően a SAC megőrizte piaci pozícióját. Ugyanakkor a cég továbbra is veszteséges, információink szerint az elmúlt évet 8 milliárd forint körüli árbevétel mellett veszteséggel zárta, amelynek a végleges összege még nem ismert. A CSH egyébként nemcsak a SAC-hoz jutott hozzá, hanem annak - szintén az acéliparban érdekelt - 100 százalékos tulajdonában lévő leányvállalatához, a Silco Rt.-hez is.
Értesüléseink szerint a három cég - a CSH, a SAC és a Silco - holding formában működik tovább. Ez az acélipari társulás éves szinten legalább 12 milliárd forint árbevétellel számol és több mint ezer főt foglalkoztat az észak-magyarországi régióban. A SAC és a Silco az adásvételi szerződésben foglaltak szerint folytatja eredeti tevékenységét, ugyanakkor az új tulajdonos kötelezettséget vállalt a további működés finanszírozására.
A CSH az utóbbi négy évben mintegy két és fél milliárd forintot fordított saját beruházásokra és ezáltal jelentős járműipari beszállítóvá vált. A társaság tavaly 3,24 milliárd forintos forgalom mellett 55 millió forint adózott eredményt ért el, ez mintegy 100 millió forinttal kevesebb az egy évnél korábbinál.
Szalai József, a CSH elnök-igazgatója szerint az alsózsolcai gyár ezzel a cégvásárlással a SAC piaci kapcsolatait is bővíti, ugyanis mind a kovácsoló-, mind a hidegszalag-, mind pedig a csőgyártó kapacitását be kívánja vonni saját vevői körébe.
I. S.
