Egy négy-öt kft.-ből, illetve magánszemélyekből álló befektetői csoport szerzett többséget az NBI/B-ben játszó diósgyőri futballklubot, a DVTK-t működtető DVTK Kft.-ben - jelentette be tegnapi tájékoztatóján Reszeli Soós István, a cég új ügyvezetője, a konzorcium képviselője, Sopron labdarúgócsapatának volt edzője. A mostani vevőket nem nevezte meg, de hírek szerint köztük van a Dobszai Zoltán képviselte Variens Kft. Úgy tudjuk, az eddigi többségi tulajdonos Borsod Volán Sportegyesület a cég háromnegyed részét adja el a vevőknek, körülbelül egyötöd részt megtart, és a Diósgyőri Városrész Testgyakorlók Körének néhány százaléka is megmarad. A cégkivonat szerint a váltás még nem történt meg, és más információnk is azt erősíti meg, hogy az adásvétel még nem véglegesült.
A tervek szerint április végéig 50 millió forintot adnak az új gazdák a klub működtetésére. Ezt követően rt.-t alapítanának, amelybe nagyobb tőkeerejű cégek részvételét is várják. Ígéretük szerint az új szezonban 200 milliós költségvetést biztosítanának az eddig 85 millió forint évi költségvetésű egyesületnek. A befektetőjelöltek között lapunk kérdésére legtöbben a Wallis Rt.-t emlegették. Annyi bizonyos, hogy a - mostani vevők által is kijelölt irányvonalon - szponzorok bevonását is várják, így az eddigi Adidast most a Hummel váltja fel.
I. S.-M. I.
