BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itthon is kényszerré válik a stratégiai szövetség

A magyar vállalati szektorban a stratégiai szövetségekre főként a beszállítói kooperációk jellemzőek - derült ki a CEBC Stratégiai szövetségek, vállalati partnerkapcsolatok című pénteki konferenciáján. Az elhangzott előadások szerint a magyar cégeknek - a külföldi nagyvállalatokhoz hasonlóan - stratégiai kényszerszövetségeket kell alakítaniuk.

2002. február 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyar vállalati szektorban a stratégiai szövetségek kétharmada termelési kooperáción alapul. Elsősorban a beszállítók és a vevők (forgalmazó vállalatok) kötnek szoros, ám a működési döntések szuverenitását meghagyó kapcsolatokat. A stratégiai szövetségek versenyelőnyhöz juttatják saját ágazatukon belül a vállalatokat, s az elmúlt években Magyarországon is mindinkább jellemzővé válik az ilyen együttműködések megkötésére szorító kényszer - derült ki a Central European Business Center (CEBC) legutóbbi konferenciájának nyitó előadásából. Fürjes Balázs tanácsadó szerint azonban a stratégiai szövetségek létrejötte után felvetődhet a kérdés, hogy a két partner termékei között lehet-e különbséget tenni. A Nissan és a Renault például korábban bejelentette, hogy 75 százalékra növeli közös alkatrészbeszerzését. Itthon meg az Opel és a Suzuki döntött egy kis családi autó közös gyártásáról.
A konferencián elhangzottak alapján az egyes üzletágak kihelyezése az utóbbi időben azért vált szükségessé, mert a vállalatok mindenáron szűkíteni kívánják tevékenységi körüket, ezzel téve hatékonyabbá működésüket. A legnagyobb kihelyezések közé tartozott például, hogy a Motorola, majd az Ericsson is a Flextronics üzemeibe telepítette mobiltelefonjainak gyártását.
Hőnyi Gyula

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet