BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A héten jelenhet meg a Mai Nap

2002. február 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A NAPI Gazdaság információja szerint várhatóan e héten - a tervek szerint a hét közepén - jelenik meg először az az új bulvár napilap, amelynek kiadója a tavaly novemberben megalakult Som-Média Rt. (NAPI Gazdaság, 2001. december 13., 1-5. oldal). Értesülésünk szerint a valószínűleg 100 ezer példányban az újságos standokra kerülő lap Mai Nap címmel jelenik meg. E névhasználati jogot a Som-Média a Ringier magyar leányvállalatától szerezte meg (NAPI Gazdaság, 2001. január 29., 1. oldal), amit az induló új napilap egyik, neve elhallgatását kérő, vezető munkatársa megerősített. A Som-Média eredetileg Napi Lap néven tervezte elindítani a bulvárújságot, ezt a címet le is védette, ezután azonban úgy tűnik sikerült megegyeznie a Mai Nap nevének használatáról.
A Ringier kiadásában megjelenő, a bulvárlappiacon vezető Blikk címlapjáról és néhány belső oldaláról a múlt hét hétfőtől lekerültek a Mai Nap-os múltra emlékeztető logók és formai jellemzők, ami arra enged következtetni, hogy a felek valóban megállapodtak a névhasználatról.
Ugyanakkor - meglepetésre - a Blikk hétvégi számaiban újra megjelent a Mai Nap-os logó, s úgy értesültünk, hogy ez a mai lapszámnál is így lesz.

Vasárnapi lapzártánkig a Ringier vezetői nem voltak elérhetők. Informátorunk az új kiadónál azonban megerősítette, hogy az eredeti tervek szerint készülnek Mai Nap néven megjelentetni az új lapot.
A Blikkben azután jelent meg a korábbi bulvárlap logója, hogy - a Magyar Hírlappal együtt - a magyarországi Ringier tulajdonába került Mai Napot tavaly februárban beolvasztották az újságba (NAPI Gazdaság, 2001. február 2., 1. oldal és február 7., 8. oldal). Ezt követően az egykori Mai Nap-os munkatársak egy része - a Híd Rádió Rt. finanszírozásával - március elején útjára indította (NAPI Gazdaság, 2001. március 8., 1. oldal) a Színes Mai Lap című bulvárlapot, amelynek példányszáma a múlt év őszére napi átlagban 80 ezer körül alakult. Emellett a Blikk továbbra is piacvezető maradt az átlag 190-200 ezer körüli értékesített példánnyal.
A 13 évvel ezelőtt - szintén február elején - megjelent, a rendszerváltozás utáni első bulvár napilap, a Mai Nap megújult változatának a jelenlegi lappiacon erős mezőnyben kell helytállnia. Ismereteink szerint ehhez a Som-Média hátterében álló, egyelőre titokban tartott külföldi befektetőcsoport legalább három-négy évre elegendő pénzt biztosít. A Mai Nap újraindulását a tervek szerint átfogó (óriásplakátos, rádiós, televíziós) reklámkampány kíséri.
Bubrik Gáspár

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet