A szerencsi szivattyúgyár tavaly kimaradt az MBV-hez tartozó Digép-csoport gyárainak eladásából, elsősorban azért, mert a cég az anyagyártól több mint 30 kilométerre található, önálló infrastruktúrával rendelkezik.
A cégnél tavaly év végén a dolgozók kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak, kevesellve bérüket és azokat a szociális juttatásokat, amelyeket a tulajdonos biztosított. Az MBV bizonyos követeléseket teljesített, ám ragaszkodott ahhoz, hogy a bérvitát a leendő új tulajdonossal rendezze az érdekképviselet.
Budavári Katalin, az MBV vezérigazgatója akkor azt nyilatkozta, elérhető közelségbe került a cég eladása.
Lapunk úgy értesült, hogy ez a napokban megtörtént. A három magánszemély - Biczó Csaba, Dusza Bertalan és Farkas Kálmán - által jegyzett MSV Kft. 150 millió forintért vásárolta meg a szerencsi gyárat. Farkas Kálmán lapunk értesüléseit megerősítette, és elmondta: vállalták az MBV által a privatizációs szerződésben foglaltakat, így 75 ember foglalkoztatását. A létszámot egyébként már növelték.
A cég idén 310 millió forint árbevétellel és 20 millió forint mérleg szerinti eredménnyel számol. Tavaly a forgalom nem érte el a 200 millió forintot, és a gyár jelentős veszteséget halmozott fel. Az új tulajdonos szerint profilt kell tisztítani, a jelenleg 600-féle szivattyút előállító társaság a jövőben ennek töredékét kívánja gyártani, és főleg a nagyobb teljesítményű gépekre összpontosít.
Illésy Sándor
