A Sole Hungária Rt. az idén 400 millió forintot meghaladó beruházást indít el Pásztón, amelyből logisztikai központot építenek. A Sole az önkormányzattal közösen lát hozzá ahhoz a környezetvédelmi beruházásához is, aminek eredményeként 71 millió forintból az idén elkészül egy mechanikai előkezelő. A berendezés biztosítja, hogy a szennyvíz zsírtól, fizikai szennyeződésektől mentesen, illetve vegyszer-semlegesítve kerüljön a hálózatba. A 250 dolgozót foglalkoztató pásztói üzem a Sole napi termékeinek 80 százalékát állítja elő.
A Soléval kapcsolatos hír az is, hogy a Szegedi Városi Ügyészség feljelentéskiegészítést rendelt el abban az ügyben, amelyben a céget rossz minőségű termékek forgalomba hozatalának gyanújával vádolják. A feljelentés feltehetően összefüggésben lehet azzal a vitával, amely a fogyasztóvédelmi hatóság és a cég között robbant ki, a felügyelet által vizsgált Sole-termékek kapcsán.
(NAPI)
