BUX 138501.78 0,64 %
OTP 44460 1,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jogvita az Blaha Lujza téri sörreklámról

A Blaha Lujza térre néző József körúti ház felújításakor használt állványzatra kifeszített, korábban 10 hónapig fent lévő sörreklám elhelyezésére a jogszabályok szerint lehetősége volt a Contact-System Kft.-nek - állította tegnap a társaság vezetője, aki cáfolta a fővárosi hivatalok jogi állásfoglalását.

2002. január 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kárpáti Zoltán, a Blaha Lujza térre néző József körúti ház homlokzati felújításánál használt állványzati védőhálón tavaly megjelent és körülbelül 10 hónapig, a beruházás végéig kifeszített védőhálón sörreklámot elhelyező Contact-System ügyvezetője tegnapi tájékoztatóján kijelentette: több jogásszal egyeztetve arra az álláspontra jutott, hogy cselekedetüket nem tiltja törvény. A cég tételesen cáfolta a főváros várostervezési és városképvédelmi bizottságának, valamint a vállalkozási és vagyonkezelési ügyosztálynak az érintett sörreklámmal kapcsolatos álláspontját. Az igazi botrányt kiváltó kisebb méretű plakátról, amely közölte, hogy az említett hivatalok vezetői, így Ráday Mihály a bizottság alelnöke és Varga Péter, az ügyosztály igazgatója mindent megtett azért, hogy a házat ne újítsák fel (NAPI Gazdaság, 2002. január 22., 1. oldal), elismerte, annak kitételére nem kértek engedélyt.
Kárpáti egy tavaly nyáron módosított jogszabályra hivatkozva úgy véli, a sörösreklámhoz hasonló hirdetéseket kifejezetten engedélyezik, jóllehet azóta nyár óta engedélyhez kötik. A cég ezenkívül cáfolta, hogy a reklámból 35-40 millió forint hasznot húzott volna a társasház, a felújításokra valamivel több mint 29 millió forintot fordítottak. A NAPI Gazdaság úgy értesült, hogy az ilyen hirdetményekért a reklámozó havi 3,5-5 millió forintot szokott fizetni. Ráday szerint rágalom a személyüket sértő plakát, ez ügyben a bíróság döntését várják. Lestár Péter, a Perfect Média Kft. (ez a cég adta bérbe a plakátként szolgált védőhálót) ügyvezetője lapunknak elmondta, az ominózus sörreklám akkor nem szúrt szemet a fővárosnak, amikor a Blaha Lujza tértől néhány száz méterre kifeszítve volt látható. Tudomása szerint a fővárosban kifeszített védőhálós hirdetések egyikére sem kértek engedélyt, ahogy nem kértek a közterület-foglaláshoz sem. Kárpáti szerint nincs szükség külön jóváhagyásra, mert arról az építési engedély rendelkezik.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet