BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteség miatt tőkeemelés a DAM Steel Rt.-nél

2002. január 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A NAPI Gazdaság értesülése szerint ismét tőkét emelt a diósgyőri DAM Steel Rt.-ben az olasz Cogne Acciai Speciali Srl. A társaság alaptőkéje a korábbi ötmilliárd forintról 7,6 milliárd forintra nőtt. Úgy tudjuk, a pénz egy részét veszteségrendezésre fordítják, ám vélhetően a tervezett fejlesztésekre is jut majd a kohászati cégnél. (A főleg speciális saválló acélokat gyártó olasz cég ugyanis ilyen termékeket kíván előállítani Magyarországon is, ehhez pedig fejleszteni kell a gyártósorokat.) Az olasz tulajdonosnak nem sikerült megállítania a diósgyőri kohászat leépülését, a DAM továbbra is veszteségesen működik, miközben csökkent a termelés volumene is. A kezdeti havi 23 ezer tonnás termelés az utóbbi hónapokban 20 ezer tonnára csökkent. Az elmúlt évi üzleti számok még nem ismertek, szakemberek szerint azonban több milliárd forintra tehető a veszteség.
Az olasz Cogne tavaly áprilisban, a DAM működő vagyontárgyainak felvásárlása után, húszmillió forint alaptőkével hozta létre a DAM Steel Rt.-t. A Cogne a társaság jegyzett tőkéjét tavaly emelte fel ötmilliárd forintra. A friss tőke – mint Székely Árpád vezérigazgató korábban elmondta – a DAM Steel pénzügyi helyzetének javítására kellett.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet