Eredménytelen lett a rendőrök téli ruházatának beszállítására kiírt pályázat, mivel a gyártók a Belügyminisztérium (BM) kereténél magasabb árajánlatot tettek. Információink szerint a téli ruházatra a nyári öltözék árának mintegy négyszeresét, azaz körülbelül 2,8 milliárd forintot szánt a BM. Az eredeti tervek szerint az új ruházatot még a tél beállta előtt megkapja a rendőrség 22 ezer dolgozója - mondta még a pályázat határidejének lejárta előtt a NAPI Gazdaságnak Lajtár József, a BM közgazdasági helyettes államtitkára. Lapunk úgy tudja, hogy a magas árak miatt a téli ruházatot fokozatosan vezetik be. Elsőbbséget kapnak a utcán szolgálatot teljesítők, akik az eredeti terveknek megfelelően még az idén átvehetik új ruháikat. Ennek érdekében várhatóan hamarosan kiírják az újabb tendert. A BM „átöltöztetési” programja 2005 végéig tart, ez idő alatt az állomány több garnitúra ruhát is kap, illetve elkészül a társasági öltözék is - tudtuk meg Lajtártól. A téli ruházat új elemeket is tartalmaz, így farmert és bőrdzsekit is. A különböző szerveket az ékítmények, vagyis az embléma és a váll-lap különbözteti meg egymástól.
A nyári ruházatra kiírt tendert a Vektor Munkavédelmi, Műszaki Fejlesztő és Gyártó Szövetkezet nyerte el. A cég tavalyi árbevételét - jóllehet az 2001-ben és 2000-ben is meghaladta az egymilliárd forintot - jótékonyan befolyásolta az 560 milliós nettó (áfával 701 millió) bevételt hozó tender - tudtuk meg Kérdő Saroltától, a Vektor résztulajdonos-ügyvezető elnökétől. A nyári ruházatból egy rend 32 250 forintba került.
V. Gy. Zs.
