A szekszárdi székhelyű Varga Trans-Fer Kft.-nek értékesítette a napokban a simontornyai fürdőt a helyi önkormányzat. (A vételárat a felek nem kívánták nyilvánosságra hozni.) A helyhatóság azért döntött a fürdő eladása mellett, mert az 2001-ben is veszteségesen működött, és a városnak nincs pénze a létesítmény fejlesztésére. (Tavaly a veszteség mértéke meghaladta a hétmillió forintot.) A vevő szerződésben vállalta, hogy fejleszti és húsz évig működteti a létesítményt, ha pedig a Varga Trans-Fer bármilyen ok miatt nem tud eleget tenni kötelezettségeinek, a helyhatóságnak visszavásárlási joga van, méghozzá ötéves türelmi idővel és tízéves részletfizetéssel - tették hozzá a városházán.
Az 1997 végén a Varga Trans-Fer Utazási Iroda Egyéni Cég átalakulásával létrehozott Varga Trans-Fer Kft. törzstőkéje 50 millió forint, amiből a készpénz mindössze 519 forint, a többi apport (autóbuszok, irodák). A társaság egyebek mellett utazásszervezéssel és szállítmányozással foglalkozik. A mintegy harminc külföldi utazási irodával napi kapcsolatban álló társaság több ütemben kívánja felújítani és a térség idegenforgalmi központjává fejleszteni a simontornyai fürdőt. A tervek szerint ősszel induló egymilliárd forintos beruházás részeként a három meglévő medencét téliesítik, valamint egy 100 ágyas, medencés termálszállót is épít a cég a többhektáros területen - mondta lapunknak Varga Gyula, a cég ügyvezető-tulajdonosa. (A társaság már a nyári főszezonig felújítja a jelenlegi medencéket és modernizálja a nagyrészt elavult kiszolgáló létesítmények jelentős részét.) A beruházás mielőbbi megvalósítása érdekében a Varga Trans-Fer a Széchenyi terv keretében központi forrásra is pályázik, az elképzelések szerint a fejlesztés 75 százalékát állami támogatásból, 25 százalékát pedig saját erőből finanszírozná a cég. A simontornyai fürdő fejlesztését a társaság hosszú távú befektetésnek szánja, amelynek megtérülési ideje elérheti akár a húsz évet is - tette hozzá Varga.
K. Zs.-H. B.
