BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Karcsúsít az Electrolux

2002. január 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A svéd AB Electrolux bejelentette, hogy az úgynevezett szabadidős hűtőgépeket gyártó üzletágában megmaradt részvénycsomagját is eladja az EQT Northern Europe magánbefektetői csoportnak. Utóbbi tavaly júniusban vette meg a főként járművekben és hotelszobákban használatos, abszorpciós hűtőgépeket előállító, e piaci szegmens vezetőjeként évi közel 4,2 milliárd svéd korona árbevételt termelő ágazat többségét (1 dollár = 10,2959 korona). Ekkor szerzett opciót a további üzletrész megvásárlására, amivel most élt is - emlékeztet a Dow Jones. A mostani üzlet 1,8 milliárd korona tőkenyereséget jelent az Electroluxnak a tavaly értékesített nagyobb pakett által hozott 3,12 milliárd korona után. A várhatóan e hónap végén lezáruló vásárlás egy évi 1,1 milliárd korona forgalmú, 1400 főt alkalmazó céggel gyarapítja az EQT-t. A szabadidős eszközök gyártásának eladását tavaly az Electrolux a vállalati stratégia változásával indokolta. A mostani értékesítés nem érinti a cég jászberényi vállalatát, ez a folyamat ugyanis már a tavalyi adásvételkor lezárult Magyarországon (NAPI Gazdaság, 2001. augusztus 2., 6. oldal).

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet