Az egri önkormányzat szerződést kötött az ED Gyógyfürdő Kft.-vel egy 6 milliárd forint értékű gyógy-idegenforgalmi beruházás megvalósítására - tájékoztatta pénteken az MTI-t Nagy Imre polgármester. A 200 ágyas szállodát, gyógyfürdőt, valamint a Bárány István nyitott sportuszoda felújítását magába foglaló fejlesztésnek három éven belül kell megvalósulnia. A polgármester elmondta: a település közgyűlése decemberi ülésén döntött arról, hogy két pályázó közül az erre a beruházásra létrehozott ED-vel köt szerződést az önkormányzat. A társaság 400 millió forintért megvásárolja a fejlesztés megvalósításához szükséges 0,6 hektáros belvárosi ingatlant az önkormányzattól. Ugyanakkor 10 évre előre kifizeti a vízhasználati díjat; ennek összege az idén 10 millió forint és évről évre az aktuális inflációval emelkedik. A polgármester hangsúlyozta: az ED Kft.-nek 10 munkanapon belül át kell utalnia az önkormányzat számlájára az ingatlan vételárát és a vízhasználati díjat, különben a pályázaton másodikként rangsorolt céggel kötnek szerződést.
