BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fotex átruházta a többséget az FTC Kft.-re

2002. január 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A FTC Labdarúgó és Sport Kft. 2001. december 30-i taggyűlésén a tulajdonos Fotex Rt. a szavazati jogok 80 százalékát átruházta a Ferencvárosi Torna Clubra. A szavazati hányad változásával így a tavaly nyáron fő tulajdonossá vált Fotex közvetlen beavatkozásának lehetősége megszűnt az FTC Kft. életében. A jövőben elsődlegesen az FTC gyakorolja a tulajdonosi kontrollt a taggyűlésben. A társaság tagjai úgy vélik, ezzel a döntéssel sikerült feloldani azt a sokak által összeférhetetlenségnek nevezett problémát, miszerint Várszegi Gábor, a Fotex elnöke közvetett módon, két különböző első osztályú labdarúgó csapatot (FTC, MTK) működtető kft. taggyűlését is ellenőrzi. A szavazati jog átruházása mellett a Fotex fenntartja azt a szándékát, hogy a jövőben pénzügyi befektetőként megteremtse az FTC Kft. hosszú távú, biztonságos és sikeres működéséhez szükséges feltételeket. A Fotex célul tűzte ki, hogy amint a tornaklub gazdálkodása helyrebillen, eladja a kft.-ben lévő tulajdonrészét. Furulyás János, a tornaklub elnöke hangsúlyozta: a Fotex rendkívül kritikus helyzetben vette meg a társaság tulajdonjogának egy részét, amivel a csődtől mentette meg az FTC-t, hiszen az a kft.-vel együttesen közel egymilliárd forintos adóssággal küzdött.

Regős Zsuzsa
Regős Zsuzsa

Ez is érdekelhet