Ma jár le az a 30 nappal elhalasztott határidő, amíg a Sláger Rádió Rt. befizetheti az egymilliárdos koncessziós díjat (NAPI Gazdaság, 2001. december 19., 5. oldal). György Gábor, a cég vezérigazgatója lapunknak elmondta, hogy tárgyalás zajlik az ORTT és a Sláger Rádió jogászai között a fizetési feltételekről. György reménykedik abban, hogy a feleknek sikerül megállapodniuk, a társaság ugyanis a későbbiekben is szeretné folytatni tevékenységét. (A fizetés nem teljesítése olyan súlyos jogsértő helyzetet teremthet, amelyben az ORTT felbonthatja a szerződést a csatornával.) A vezérigazgató szerint nem következhet be, hogy nem sikerül megállapodni az ORTT-vel és egyben nem fizet a cég.
Mark Mariaházy-West, a Juventus Rádió ügyvezetője lapunk megkeresésére elmondta: nem tartja a piac szempontjából szerencsésnek, hogy az ORTT különalkut folytat a Sláger Rádióval. Szerinte ha a Sláger által jelzett reklámpiaci változások, azaz a reklámköltések csökkenése figyelhető meg a magyar piacon, akkor valamennyi kereskedelmi rádióra érvényes megoldást kellene találnia az ORTT-nek, ahogyan az például Finnországban és Svédországban történt. Ezekben az országokban a magyarországihoz hasonló helyzet miatt csökkentették valamennyi csatorna fizetési kötelezettségét.
D. J.
