BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A távhőpiac negyedére pályázik az MVM

2001. december 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miskolc után más városok távhőellátási rendszereinek korszerűsítésére is pályázik a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. A cég 20-25 százalékos részesedést kíván kihasítani a magyar távhőpiacból - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Katona Kálmán, az MVM Rt. elnök-vezérigazgatója. A borsodi megyeszékhelyen azért is nyert az MVM, mert a piaci ár alatt kínálta az általa előállítandó hőt, a jelenlegi 940 forintos gigajoul ár helyett 713 forintért - tette hozzá Katona. Az MVM a miskolci üzlettel máris 6 százalékot birtokol a távhőpiacból.
A miskolci közgyűlés másodszori nekifutásra december 6-án döntött a város távhőellátásának korszerűsítésére kiírt pályázatról, s a négy értékelhető ajánlat közül az MVM-ét tartotta a legjobbnak. A társaság egyébként két lépcsőben valósítja meg a beruházást. Elsőként 2002 októberéig 4 milliárd forint értékben gázmotorokat telepít a város három hőközpontjába, majd pedig 2005 októberéig 21 milliárd forintért egy 100 megawatt teljesítményű kombinált ciklusú erőművet épít fel az önkormányzat 100 százalékos tulajdonában lévő Miskolci Hőszolgáltató (Mihő) Kft. telephelyén. Az MVM új társaságot hoz létre a miskolci beruházás megvalósítására, amelyben a Mihő 25 százalék plusz egy szavazati részesedéssel rendelkezik majd (NAPI Gazdaság, 2001. december 10., 1-5. oldal).
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet