BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

További haladékot kap a Sláger Rádió?

2001. december 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elképzelhető, hogy 2002. január 19-éig kap lehetőséget a Sláger Rádió arra, hogy pótolja elmaradt koncessziós díját. A rádiónak eredetileg november 20-áig kellett volna befizetnie az esedékes egymilliárd forintot, ám ezt azt követően sem tette meg, hogy az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) nyolcnapos fizetési kötelezettséget írt elő a csatorna számára. A Sláger Rádiónak legkésőbb a november 20-ától számított 30 napon belül, vagyis ma kellene kiegyenlítenie az összeget anélkül, hogy a médiahatóság súlyos szerződésszegést állapítson meg. A társasággal folytatott egyeztetés során most úgy tűnik, hogy az ORTT további 30 napos haladékot adna a csatornának, ami alatt továbbra sem tekintené a szerződésbontást is magában foglaló súlyos szerződésszegésnek a kötelezettség nem teljesítését. Információink szerint a rádió és a hatóság között az is a tárgyalás részét képezi, hogy a csatorna a 2004-ig szóló, 7 éves koncessziós időszak lejártát követő 5 évben is a magyar piacon maradhasson. Egyes szakemberek korainak tekintik az erről folytatott tárgyalást.
(NAPI)

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet