Regionális alternatív távközlési szerepre tör a PanTel Rt. Ennek érdekében már jelen van Szlovákiában, Szlovéniában, Romániában, Horvátországban és Ausztriában, s rövidesen a szerb és az ukrán piacra is szeretne betörni - mondta Horváth Pál, a PanTel társ-vezérigazgatója tegnapi sajtótájékoztatóján. A társaság bevételének 10 százaléka már külföldről származik - tette hozzá Törő Csaba, a cég másik társ-vezérigazgatója. A részvénytársaság az idén - a tavalyi 5 milliárd forint körüli bevétel után - 11 milliárd forintra számít s augusztus óta pozitív EBITDA-t produkál. A PanTel jövőre 80 százalékkal kívánja növelni bevételét, vagyis 18-19 milliárd forint forgalmat akar elérni, konszolidált bevétele pedig 24 milliárd forint körül alakul. A társaság tervei között szerepel akvizíció - a cég idén vásárolta meg a Mol Telecomot. A cég továbblépéséhez van elég pénz, jórészt annak a 20 milliárd forintos hitelnek köszönhetően, amihez tavasszal jutott a társaság.
A PanTel felkészült a távközlési piacnyitásra, s Horváth úgy látja, hogy a vezetékes piacon az első három vállalat között lesz. A PanTel közvetlenül nem, csak a társszolgáltatók által kezelt hívások közvetítőjeként fog lakossági szolgáltatásokat nyújtani. Az árak terén nem várható drámai csökkenés a liberalizáció hatásaként, az internetprotokoll-alapú távközlés elterjedése ugyanakkor 20 százalék körüli áresést hozhat a nemzetközi szolgáltatásban.
D. J.
