A 100 százalékban az ÁPV Rt. tulajdonában lévő Tokaj Kereskedőház Rt. ma kezdi kifizetni annak a mintegy 8 ezer szőlőtermelőnek a szőlő vételárát, akik a cégnek adták el az idei termést. A kormány erre a célra 2,5 milliárd forintot juttatott a társaságnak. Agrárszakemberek szerint ez a pénz lényegesen több annál, mint amennyit a Kereskedőház ténylegesen a termelőknek átutal. Idén egyébként 180 ezer mázsa szőlőt és 13 ezer mázsa aszúszemet vásárolt fel a cég, amelynek pincéiben több ezer hektoliter eladatlan bor van.
I. S.
