Egyezségre jutott a szerencsi Szivattyú és Környezetvédelmi Gépgyár Kft. vasasszakszervezete és a cégtulajdonos, így nem lesz általános sztrájk az egykori Diósgyőri Gépgyár vállalatcsoporthoz tartozó gyárban - tudta meg lapunk Budavári Katalintól, a tulajdonos Magyar Befektetési és Vagyonkezelő (MBV) Rt. vezérigazgatójától. A dolgozók tegnap elfogadták az érdekképviselet és a tulajdonos által az elmúlt hét végén megkötött megállapodást. Eszerint a dolgozók novemberben és decemberben célprémiumot, karácsonyra pedig 10 ezer forintos vásárlási utalványt kapnak. A béremeléshez nem járult hozzá az MBV, bár a szerencsi gyár alkalmazottai a múlt héten kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak (NAPI Gazdaság, 2001. december 6., 6. oldal).
I. S.
