BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz sztrájk Szerencsen

2001. december 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyezségre jutott a szerencsi Szivattyú és Környezetvédelmi Gépgyár Kft. vasasszakszervezete és a cégtulajdonos, így nem lesz általános sztrájk az egykori Diósgyőri Gépgyár vállalatcsoporthoz tartozó gyárban - tudta meg lapunk Budavári Katalintól, a tulajdonos Magyar Befektetési és Vagyonkezelő (MBV) Rt. vezérigazgatójától. A dolgozók tegnap elfogadták az érdekképviselet és a tulajdonos által az elmúlt hét végén megkötött megállapodást. Eszerint a dolgozók novemberben és decemberben célprémiumot, karácsonyra pedig 10 ezer forintos vásárlási utalványt kapnak. A béremeléshez nem járult hozzá az MBV, bár a szerencsi gyár alkalmazottai a múlt héten kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak (NAPI Gazdaság, 2001. december 6., 6. oldal).
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet