BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindult a felszámolás az ózdi hengerműben

A NAPI Gazdaság értesülése szerint a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság döntése értelmében a Ratis Kft. a napokban megkezdte az Ózdi Hengermű (OHM) Kft. felszámolását. Ugyanakkor a cég működőképes vagyontárgyainak egy részét árverésen megszerző Észak-magyarországi Ingatlanforgalmazó Kft. folytatja a gépek, berendezések leszerelését.

2001. december 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OHM termelőegységeit a Raiffeisen-csoporthoz tartozó RB Kereskedőház Kft. árvereztette el az Első Budai Árverezőház segítségével. A nettó százmillió forint kikiáltási árú termelőegységekért az Észak-magyarországi Ingatlanforgalmazó (ÉI) Kft. nettó 70 millió forintot fizetett. Miután az árverési hirdetmény nem tartalmazta azt, hogy a vevőnek üzemeltetnie kell a hengersorokat, azokat akár ócskavasként is értékesíthetik. Értesüléseink szerint az ÉI-nek ez a szándéka, bár heteket várt arra, hogy a cég tulajdonosa olyan befektetőt szerezzen, amely visszavásárolná tőle a berendezéseket és azokat tovább működtetné. A tulajdonos-menedzsment kísérlete azonban nem járt sikerrel, bár több céggel tárgyaltak az OHM megmentése érdekében.
Miután a bíróság az elmúlt hónapban elrendelte a cég felszámolását, jószerivel semmi remény nem maradt arra, hogy a társaság tovább működhessen. Már csak azért sem, mivel a termelő berendezések java részét árverésen megszerző társaság megkezdte a hengersorok leszerelését és elszállítását. Értesüléseink szerint a dolgozók októberi és novemberi bérüket megkapták, ám ahhoz, hogy a felmondási bérhez és a végkielégítéshez is hozzájussanak az szükséges, hogy a felszámoló értékesítse a még megmaradt ingóságokat és az ingatlant.
Illésy Sándor

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet