Kétszázmillió forint értékű fejlesztés fejeződött be a napokban a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. többségi tulajdonában lévő salgótarjáni St. Glass Rt.-nél. Az öblösüveggyárban most átadott új kézi kemence révén 20-30 százalékos energiamegtakarítást érhet el a cég. Az MFB szóvivője, Tarnóczi László a NAPI Gazdaságnak elmondta: a beruházást az Európai Unió Hyferp támogatásának keretében, az MFB kedvezményes kölcsönéből és az St. Glass saját forrásaiból finanszírozták. A csaknem ezer embert foglalkoztató salgótarjáni gyár az idén 3,5 milliárd forint forgalmat tervez, az árbevétel 40 százalékát a kézi, 60 százalékát a gépi előállítású termékek teszik ki. A teljes termelés több mint kétharmadát exportálják. A kemenceberuházás kiegészítéseként még két új hűtőszalagot, két színes üveg olvasztására alkalmas fazekaskemencét és két új energetikai vezérlőberendezést állítanak majd rendszerbe.
I. S.
