A Mű-Terem Galéria péntek esti árverésén 60 millió forintért ütötték le Vaszary János 1938-ban készített Dinnyés csendéletét. Ennél drágábban legutóbb két évvel ezelőtt kelt el kép árverésen, mégpedig a Kieselbach Galéria téli árverésén. Akkor Szinyei Merse Pál Parkban című képe kelt el 70 millió forintért. A Mű-Terem Galéria mostani árverésén a második legmagasabb árat, 34 milliót ugyancsak egy Szinyei-alkotásért, a Patak címűért adták.
R. E.
