BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sztrájk készül Szerencsen

Sztrájkra készülnek az egykori Diósgyőri Gépgyár (Digép) vállalatcsoporthoz tartozó szerencsi Szivattyú és Környezetvédelmi Gépgyár Kft. dolgozói. A közvetve a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt., közvetlenül pedig annak leányvállalata, a Magyar Befektetési és Vagyonkezelő (MBV) Rt. többségi tulajdonában lévő cég bérköveteléseit a tulajdonos a küszöbönálló privatizációra hivatkozva mereven elutasítja - értesült a NAPI Gazdaság.

2001. november 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerencsi szivattyúgyár kimaradt abból a Digép-csomagból, amelyet a tulajdonos ez év augusztus 6-án értékesített a hét magánszemély és két jogi személy által alapított, budapesti bejegyzésű TFK Projekt Kft.-nek. Az MBV akkor ezt azzal indokolta, hogy bár szervezetileg a diósgyőri társasághoz tartozik a szerencsi gyár, de attól mintegy 30 kilométerre található, önálló telephellyel, saját infrastruktúrával, ezért más konstrukcióban kívánják értékesíteni, potenciális érdeklődőkkel pedig már tárgyalnak.

Lapunk értesülései szerint ezek a tárgyalások jelenleg is zajlanak, a pénzintézet, illetve leányvállalata ezért sem teljesíti a dolgozók bérkövetelését.
Bodnár József, a vasasszakszervezet Borsod megyei elnöke a NAPI Gazdaságnak elmondta: az itt dolgozó csaknem 100 ember havi nettó átlagos keresete 36-38 ezer forint. Ennek tudatában havi 7 ezer forint alapbéremelést kértek november 1-től, karácsonyra pedig egységesen 10 ezer forintos utalványt. Ugyancsak követelték a kollektív szerződés megkötését, valamint munkaruhát és a gyártócsarnok fűtésének megoldását. A követelések szociális részét a többségi tulajdonos elfogadta, a többiről azonban nem hajlandó tárgyalni. Ugyanakkor novemberre 7 ezer, decemberre pedig 5 ezer forint értékben célfeladatot tűzött ki.
A dolgozók a tulajdonos álláspontját nem fogadták el, emiatt tegnap sztrájkbizottságot alakítottak, ugyanakkor felhatalmazták a vasasszakszervezet megyei és helyi vezetőit, hogy a törvényes keretek között, a tárgyalási készség fenntartásával kezdjék meg a sztrájk megszervezését.
Tarnóczi László, az MFB szóvivője és Budavári Katalin, az MBV Rt. vezérigazgatója ezzel kapcsolatban elmondta: a banknak, illetve leányvállalatának szándéka a szerencsi gyár értékesítése. Ez elérhető közelségbe került. A tulajdonos a veszteségesen termelő cég működését eddig is tagi kölcsönnel segítette és szociális támogatást is nyújtott a dolgozóknak. Az adásvételi szerződést várhatóan már decemberben megkötik a leendő új tulajdonossal, az érdekképviselet pedig vele rendezheti a bérvitát.
Illésy Sándor

Lapunk értesülései szerint ezek a tárgyalások jelenleg is zajlanak, a pénzintézet, illetve leányvállalata ezért sem teljesíti a dolgozók bérkövetelését.
Bodnár József, a vasasszakszervezet Borsod megyei elnöke a NAPI Gazdaságnak elmondta: az itt dolgozó csaknem 100 ember havi nettó átlagos keresete 36-38 ezer forint. Ennek tudatában havi 7 ezer forint alapbéremelést kértek november 1-től, karácsonyra pedig egységesen 10 ezer forintos utalványt. Ugyancsak követelték a kollektív szerződés megkötését, valamint munkaruhát és a gyártócsarnok fűtésének megoldását. A követelések szociális részét a többségi tulajdonos elfogadta, a többiről azonban nem hajlandó tárgyalni. Ugyanakkor novemberre 7 ezer, decemberre pedig 5 ezer forint értékben célfeladatot tűzött ki.
A dolgozók a tulajdonos álláspontját nem fogadták el, emiatt tegnap sztrájkbizottságot alakítottak, ugyanakkor felhatalmazták a vasasszakszervezet megyei és helyi vezetőit, hogy a törvényes keretek között, a tárgyalási készség fenntartásával kezdjék meg a sztrájk megszervezését.
Tarnóczi László, az MFB szóvivője és Budavári Katalin, az MBV Rt. vezérigazgatója ezzel kapcsolatban elmondta: a banknak, illetve leányvállalatának szándéka a szerencsi gyár értékesítése. Ez elérhető közelségbe került. A tulajdonos a veszteségesen termelő cég működését eddig is tagi kölcsönnel segítette és szociális támogatást is nyújtott a dolgozóknak. Az adásvételi szerződést várhatóan már decemberben megkötik a leendő új tulajdonossal, az érdekképviselet pedig vele rendezheti a bérvitát.
Illésy Sándor

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet