BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrottak a RAM-árak

2001. november 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap mintegy 50 százalékkal emelkedtek a legfejlettebb, általánosan használt számítógépes memóriák, az SDRAM-ok árai - erősítették meg információnkat több számítástechnikai nagykereskedésnél. Ennek okát egy magát megnevezni nem kívánó kereskedő abban jelölte meg, hogy a memóriák árai eddig mesterségesen alacsonyak voltak: az amerikai repülőgép-szerencsétlenség okozta piaci bizonytalanság lehetett szerinte az a lélektani határ, ami miatt a már régóta várt áremelkedés végül is bekövetkezett. Bár ez a nemzetközi piacokra volt jellemző, tegnap már a magyar kereskedőknek is szembesülniük kellett az árnövekedéssel, amely azonban itthon magasabbnak bizonyult. Ezenkívül lehetséges okként említette meg a karácsony közeledtét is; ilyenkor rendszeresen tapasztalható egy-egy számítástechnikai termék esetében mesterséges árfelhajtás. (Az SDRAM-piacot főként a Samsung, a Hyundai és a Micron termékei uralják.) Azt a pletykát azonban cáfolták, hogy a magyar nagykereskedők egymással is kötöttek volna ilyen kartellt.
M. I.

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet