Ismét elbocsátja dolgozói egy részét az ez év április elején olasz tulajdonba került diósgyőri kohászat. A Cogne társaság által alapított DAM Steel Speciális Acélgyártó Rt. júniusban több mint 250 emberrel csökkentette létszámát, a NAPI Gazdaság értesülései szerint most 223 embert küld el. Így a kohászati üzemben a foglalkoztatottak száma már alig haladja meg az 1100-at.
Monica Pirovano, a cég vezérigazgatója a korábbi létszámleépítést azzal magyarázta, hogy Európában egy hasonló nagyságrendű kohászati üzem lényegesen kevesebb emberrel működik, mint a diósgyőri. A vezetés a nyári elbocsátásoknál még fontosnak tartotta az egyeztetést az érdekképviseletekkel, most azonban már nem. A cég 40 embernek lehetővé teszi a korengedményes nyugdíjba vonulást. Az üzemi tanács azt szeretné elérni, hogy a DAM Steel a munka nélkül maradókat ajánlja ki azon társaságoknak, amelyek a diósgyőri kohászat területén működnek és biztosítsa átképzésüket.
I. S.
