BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb elbocsátások a DAM Steelnél

2001. november 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ismét elbocsátja dolgozói egy részét az ez év április elején olasz tulajdonba került diósgyőri kohászat. A Cogne társaság által alapított DAM Steel Speciális Acélgyártó Rt. júniusban több mint 250 emberrel csökkentette létszámát, a NAPI Gazdaság értesülései szerint most 223 embert küld el. Így a kohászati üzemben a foglalkoztatottak száma már alig haladja meg az 1100-at.
Monica Pirovano, a cég vezérigazgatója a korábbi létszámleépítést azzal magyarázta, hogy Európában egy hasonló nagyságrendű kohászati üzem lényegesen kevesebb emberrel működik, mint a diósgyőri. A vezetés a nyári elbocsátásoknál még fontosnak tartotta az egyeztetést az érdekképviseletekkel, most azonban már nem. A cég 40 embernek lehetővé teszi a korengedményes nyugdíjba vonulást. Az üzemi tanács azt szeretné elérni, hogy a DAM Steel a munka nélkül maradókat ajánlja ki azon társaságoknak, amelyek a diósgyőri kohászat területén működnek és biztosítsa átképzésüket.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet