BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még egy ózdi gyárat épít a Saia-Burgess

2001. október 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lakossági tiltakozás hiúsíthatja meg a svájci Saia-Burgess Electronic (SBE) konszern ózdi terjeszkedését. A főleg elektrotechnikai és járműipari alkatrészeket gyártó cég 1998 végén vásárolta meg Ózdon az egykori Kont-Union Kft. mikrokapcsológyárát, és azóta háztartási gépekbe, gépjárművekbe szerelhető mikro- és végálláskapcsolókat gyárt ott. Az SBE a kedvező tapasztalatok láttán újabb gyár felépítése mellett döntött.
A másfél milliárd forintért felépítendő gyárban, ahol elsősorban a járműipari részegységeket gyártanának, több mint 400 embert foglalkoztatnának. Az ózdi önkormányzat új, közművesített területet ajánlott fel számukra, miután a régi telephely nem bővíthető. A gyárépítésre szánt terület azonban igen közel van egy lakótelephez, s az ott élők a várható nagy kamionforgalom miatt élénken tiltakoznak a beruházás ellen.
Az ózdi önkormányzat tegnapi ülésén tárgyalt az SBE beruházási szándékáról, és úgy döntött: nem változtat a lakótelephez közeli helyszínen. Amennyiben végleges a döntés, 2002 végén megkezdődhet a termelés.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet