165 millió forintos költséggel új, 1700 négyzetméteres gyártócsarnokot épített a segesdi székhelyű Ferrokov Vas és Fémipari Kft. A jelenleg már 165 dolgozót foglalkoztató, elsősorban erőművi acélszerkezeteket és az építőiparban használt álványokat gyártó társaság beruházását a megyei területfejlesztési tanács 37 millió forinttal támogatta. Az 1989-ben alapított, 173,8 millió forint törzstőkéjű cég a keszthelyi Villamosipari Acélszerkezetgyártó Kft. tulajdonában van.
K. Zs.
