BUX 139052.60 1,04 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fővárosi nem a Mahirnak

2001. október 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A főpolgármesteri hivatal illetékes ügyosztályának támogatása ellenére a fővárosi közgyűlés várostervezési és városképvédelmi bizottsága nem hosszabbította meg tegnap a Mahir Cityposter Kft. több mint ötszáz hirdetőoszlopának közterület-foglalási engedélyét - tájékoztatta lapunkat Ráday Mihály, a bizottság alelnöke. Az engedély ez év december végéig szól. Jogértelmezési vita zajlott a bizottság zárt ülésén, a Mahir ugyanis még hatósági engedélyért folyamodott, ám az alelnök értelmezése szerint egy fővárosi közgyűlési döntés értelmében immár az érintett közterületek tulajdonosaként kell elbírálnia az ügyeket a bizottságnak.

Ráday szerint a reklámcélokra felhasználható közterületek esetében versenyeztetésre lenne szükség a jövőben.
A városatya úgy véli: átmeneti időszakra, vagyis például hat hónapra meg kellene hosszabbítani az összes reklámcég engedélyét. Ha ez nem történik meg, akkor szerinte a Mahir is folyamodhat még a tulajdonosi döntésért. (A főpolgármesteri hivatal eredetileg 2-3 éves hosszabbítást javasolt a Mahir esetében.) Horváth László, a bizottság MDF-es tagja az MTI-nek elmondta, hogy javaslatára utasította el a testület a kérelmet. Elfogadta ugyanis a bizottság azt az indítványát, miszerint jelenleg túl sok a reklámhordozó a fővárosban, és indokolt ezek felülvizsgálata. A vizsgálat elkészültével térnek majd vissza a konkrét kérésre.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet