BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felújítják a szombathelyi vasútállomást (Kimaradt!!)

2001. október 24. szerda, 16:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Államvasutak (MÁV) Rt. és a szombathelyi önkormányzat néhány héttel ezelőtt abban állapodott meg, hogy 2004 végéig mintegy 750 millió forintos költséggel teljesen felújítják a helyi vasútállomást. Az 1903-ban készült patinás, műemléki védettséget élvező épület rekonstrukciójához a MÁV 375 millió, a helyhatóság 00 millió forinttal járul hozzá. Az idegenforgalmi szempontból is jelentős beruházás megvalósítását az említetteken kívül 272 millió forintnyi központi forrás is segíti. A rekonstrukció keretében többek között jövőre teljesen felújítják az építészetileg is jelentős pénztárcsarnokot s az ehhez kapcsolódó, az utazóközönséget kiszolgáló létesítményeket.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet