A NAPI Gazdaság értesülése szerint két cég, a Dunainvent Kft. és a DAM Steel Rt. a napokban kezdeményezte az Ózdi Hengermű (OHM) Kft. felszámolását. Mindkét társaságnak több mint százmillió forinttal tartozik az ózdi társaság. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság egyelőre még nem tárgyalta a kérelmeket, értesüléseink szerint azonban az OHM menedzsmentje már tud a beadványokról. Az október 13. óta nem üzemelő OHM már elvesztette termelő berendezéseinek egy részét, miután azt elárvereztette a Raiffeisen-csoporthoz tartozó RB Kereskedőház Kft. A 100 millió forint kikiáltási árú berendezésekért az Észak-magyarországi Ingatlanforgalmazó Kft. 70 milliót fizetett. A társaság az évtizedes hengersorokat ócskavasként vette meg, azok leszerelését meg is kezdte, bár a napokban leállt a munkával, miután a cég tulajdonosai közölték: tárgyalásokat folytatnak külföldi szakmai befektetőkkel a speciális acélidomokat hengerlő cég megmentése érdekében. Lapunk úgy tudja, az OHM tulajdonosai négy társasággal, köztük a Dunaferr-csoporttal tárgyalnak az ózdi cég megmentéséről, szakértők szerint azonban kevés a remény arra, hogy a vállalat tovább működhessen.
I. S.
